fbpx

Miejsca w sieci do nauki języka hiszpańskiego

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Wpis zaktualizowany dnia 14.06.2020:

Dzisiaj chciałabym zaprosić Cię do przejrzenia najciekawszych miejsc do nauki języka hiszpańskiego. Oczywiście nie ma na niej wszystkich miejsc w sieci o tej tematyce. Są to miejsca, które udało mi się znaleźć i które są, z mojego punktu widzenia, wartościowe.

Hiszpański na luzie

Hiszpański na luzie

Dorota mieszka od wielu lat w Hiszpanii i zajmuje się między innymi korektą i redakcją tekstów w języku hiszpańskim. Jest doktorem w dziedzinie językoznawstwa. Studiowała na Universidad de Valencia, a teraz tam pracuje i ma cudowny hiszpański akcent. Przygotowuje materiały pomagające w nauce języka dla osób, które już jakieś podstawy posiadają. Na blogu ma wiele ciekawych wpisów na temat języka właśnie, różnych sformułowań czy wyrażeń. Warto do niej zaglądać już od początku swojej przygody z językiem, nawet tylko dlatego, żeby posłuchać i poczytać o różnych ciekawostkach.

Olga Nina w Hiszpanii

olga nina

Olga mieszka w Hiszpanii już od lat, jest tłumaczką i uczy języka. Jeśli chcecie uczyć się od podstaw, to u niej znajdziecie dla siebie kurs online. Olga zdała swego czasu egzamin DELE i również opublikowała wpis o tym, jak przygotowywała się do tego egzaminu DELE na poziomie C2, tak więc nauczyć języka u niej można się na każdym poziomie.

Hiszpanoteka 

hiszpanoteka

To blog Marzeny i Michała. Są to ludzie zaangażowani w miliony spraw. Tak też wygląda ich blog. Znajdziecie tam po trochu z wszystkiego. Będzie po polsku i po hiszpańsku. Będzie dla Polaków i dla osób mówiących tylko po hiszpańsku, które chcą polskiego się nauczyć. Znajdziecie u nich ebooki językowe i specjalistyczne, do nauki języka hiszpańskiego, ale i do nauki polskiego dla Hiszpanów właśnie.

Fiesta Siesta

fiesta siesta

Ta strona również pojawia się w moim zestawieniu stron o kulturze, ponieważ jest tam wiele informacji o samym kraju i różnych zwyczajach. ALE! Głównym celem tego bloga jest nauka języka, właśnie poprzez różnego rodzaju teksty, słuchanki oraz filmiki. A do tego wszystkiego Ola dorabia ćwiczenia, aby każdy mógł sobie poćwiczyć co nieco na podstawie danego materiału. Dużo ciekawych rzeczy i do tego ćwiczenia. Idealnie. A w jej sklepie dostępne ebooki o czasownikach, książki z ćwiczeniami do nauki gramatyki oraz coś do poczytania i nauki słownictwa. U Oli wszystko idzie w dobrym kierunku, jest tego coraz więcej i naprawdę dobrej jakości. Polecam całym sercem.

Blog me Spain           

Karolina to moje Instagramowe odkrycie roku 2019. Razem jeszcze z Asią (o której zaraz napiszę więcej) są jedynymi kontami na Instagramie, które znam, gdzie ciągle uczę się nowych kolokwializmów. I tak się właśnie zaczęło moje obserwowanie Karoliny. Od uczenia się potocznego słownictwa. A potem zostałam, bo nie tylko to jest interesujące na jej Instagramie i na blogu. Jest język w użyciu z przykładami plus trochę hiszpańskiego podróżowania. Naprawdę warto pochylić się czasem nad jakimś zwrotem i można to zrobić właśnie z Karoliną.

Joienes

joienes

Jak już wywołałam Asię to napiszę również o jej blogu. To też jest moje Instagramowe odkrycie. Dużo potocznego słownictwa, którego nie poznacie w szkole. Te słowa i frazy istnieją naprawdę w Hiszpanii i nie zostały wymyślone na potrzeby większej oglądalności. Oprócz tego, podobnie jak u Karoliny, jest dużo podróży po hiszpańskiej ziemi. Na blogu jest naprawdę dużo o hiszpańskiej kulturze, dużo słownictwa, ale też poleceń wszystkiego co związane z nauką języka hiszpańskiego.

Españoleando con Doni

Ekstra konto na Instagramie Donaty, która uczy słówek nie tylko z Hiszpanii. Jeśli interesuje Cię hiszpański z Ameryki Południowej to jest to idealne miejsce.Na swoich Stories Donata wrzuca różne piosenki, nagrywa dużo mówiąc po hiszpańsku, robi ćwiczenia do tekstów. Niedawno wydała swoją pierwszą książkę do nauki podstaw hiszpańskiego, zwracając dużą uwagę na różnice i podobieństwa w hiszpańskim z Europy i hiszpańskim latynoskim.

Hispanus

Na swoim koncie na Instagramie Kamila pokazuje dużo miejsc w Hiszpanii oraz tego jak się uczyć hiszpańskiego. A na swojej stronie poświęca więcej miejsca na język, na przykład na naukę z serialami Netflixa. Fajne wpisy ze słówkami i wyrażeniami na przykład z serialu Vis a Vis.

Agata Uczy 

Miejsce do słuchania, po polsku o nauce języka hiszpańskiego. Jeśli wolicie słuchać osób, które się Wam pokazują i wiecie, kto do Was mówi, to zachęcam słuchać i patrzeć na Agatę 😊 Oprócz tego Agata stworzyła kurs dla osób totalnie początkujących i mniej niż totalnie początkujących. Jest to idealne miejsce, aby zacząć przygodę z hiszpańskim.

Elisa Peña

Kolejny kanał Youtube. Jak dobrze, że tyle tego powstaje. Elisa pochodzi z Granady, ale już prawie 10 lat mieszka w Polsce. Uczy hiszpańskiego online i stacjonarnie. Na kanale Elisa tłumaczy dużo po polsku, ale mówi też dużo po hiszpańsku, także można się osłuchać. Na swojej stronie ma kursy dla różnych poziomów znajomości języka. Fantastyczne miejsce dla wszystkich, którzy uczą się poprzez słuchanie i filmiki. Mnie podoba się to, że nie musisz kupować nie wiadomo jak drogiego kursu, tylko płacisz miesięczny abonament, jak w Netflixie. To od Ciebie zależy, ile i jak często będziesz się uczyć. Dla wszystkich zainteresowanych kursem Elisy mam zniżkę 15% po wpisaniu w polu kuponu rabatowego hasła KLAUDIA15.

Spanish with Vicente

spanish with vicente

Spanish with Vicente to nie tylko super kanał Youtube. To również ciekawe podcasty, kurs online. Bardzo mnie inspiruje swoją energią i pozytywnym nastawieniem. Na pewno również zarazi nią Ciebie. Polecam bardzo, bo naprawdę dużo można się przy nim nauczyć! Jest egzaminatorem DELE i już niedługo pojawi się u mnie podcast, w którym Vicente odpowiada na pytania dotyczące egzaminu DELE.

Buena suerte

Kasia jest nauczycielką i tłumaczem. Możecie się do niej wybrać na lekcje do Poznania albo przez Skypa, gdziekolwiek byście nie mieszkali. Na stronie znajdziemy bardzo ciekawy słownik hiszpańsko – polski, listę idiomów oraz materiały edukacyjne do kupienia w wersji PDF. Są również darmowe ćwiczenia do słownictwa i idiomów.

Vidas en español

Na tej stronie posłuchacie hiszpańskiego w wykonaniu Kasi. Tej samej, która prowadzi stronę Buena Suerte. W podcastach przedstawia ona życiorysy ciekawych osobistości, nie tylko ze świata hiszpańskiego. Jest do dobry sposób na posłuchanie trochę języka i dowiedzenie się czegoś, nie koniecznie związanego tylko z Hiszpanią. Najwięcej jednak mogą wyciągnąć osoby zapisane na jej newsletter. Kasia tworzy na newsletter różne materiały: pisze historie, do których dorabia ćwiczenia, tworzy różne testy z gramatyki i słownictwa.

Unlimited Spanish

Unlimited Spanish to słuchanki. Na tematy z życia. Nie tylko o kulturze i języku. Strona jest prowadzona w języku angielskim, ale podcast nagrywane przez Óskara są oczywiście w języku hiszpańskim. Wszystkie podcasty mają skrypt, także można go wydrukować i zaznaczać wszystkie słowa i uczyć się. Uczyć się rozumieć, mówić, uczyć nowych słówek. Bardzo lubię takie miejsca.

Español para ti

espanol para ti

Monika tworzy dużo. Dużo dobrego. Są materiały, są czytanki, są słuchanki. Od podstaw po poziom C2. Jest o języku hiszpańskim, są podpowiedzi jak się uczyć języka. Są autentyczne teksty i podcasty, a do nich pytania i ćwiczenia. Polecam korzystać.

Spanish Studio Podcast

Camilo w swoich podcastach mówi nam właśnie o ciekawostkach, o kulturze, o książkach, filmach. Dodatkowo do każdego podcastu umieszczony jest skrypt, więc można sprawdzić cały tekst. A do nauki są dostępne fiszki, które można zobaczyć mając konto na Quizlet. Tak więc poprzez poznawanie kultury, Camilo daje nam szansę nauki języka. Opcja idealna. Jakiś czas temu Camilo wydał swoją pierwszą książkę z opowiadaniami do nauki słownictwa. Są w niej wytłumaczone słowa, są ćwiczenia oraz przygotowane słownictwo na Quizlet do powtórek. Warto z takiej opcji skorzystać.

Olé edu

oleedu

Stronę Agnieszki i materiały, które udostępnia, po prostu ubóstwiam. Ale fakty są niezaprzeczalne. Agnieszka publikuje materiały do pomocy w nauce języka hiszpańskiego. Są to w większości materiały dla nauczycieli, ale myślę, że ze wszystkiego z powodzeniem mogą skorzystać również „zwykli śmiertelnicy”. Są to świetne sposoby na utrwalenie wielu tematów, i to już od poziomu podstawowego.

ColorEle

colerele

To miejsce Kasi, która, podobnie jak Agnieszka z Oleedu.pl wrzuca materiały do nauki języka. Ja jestem za tym, że uczyć się języka z książek trzeba, ale to trochę za mało. Kasia właśnie wypełnia tę lukę między książką, a uczniem, różnymi materiałami.

Hiszpañskie.es

To blog Moniki, która zaczęła przygodę na Instagramie Hiszpańskie_es a potem niektóre kwestie zaczęła rozszerzać na swoim blogu. Sa polecenia gazet, filmów, seriali. Co zrobić, żeby otaczać się językiem i czerpać z niego przyjemność? Na Instagramie Monika wrzuca dużo słówek w bardzo przyjemnych zdjęciach. Bardzo mi się to podoba.

M.A. Kawczyńska

Małgosia prowadzi bloga gdzie publikuje wpisy o nauce języka hiszpańskiego. Macie testy językowe sprawdzające waszą wiedzę w różnych tematach, tabelę odmian hiszpańskich czasowników oraz koniugator. Jest też zeszyt ćwiczeń oraz fiszki online. Oprócz tego jest jeszcze kanał na Youtube gdzie macie podstawy gramatyki języka hiszpańskiego wytłumaczone w prosty sposób w języku polskim.

Planeta Języków 

Planeta języków to nie jest miejsce do nauki tylko języka hiszpańskiego. To jest miejsce do ogarnięcia nauki języka w ogóle. Weronika jest coachem językowym i dopóki nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, nie wiedziałam, jak bardzo mnie coś takiego interesuje. Dzięki Weronice będziecie wiedzieć jak najlepiej się uczyć, poznacie metody i techniki przydatne w opanowaniu nowego języka obcego. Ja jestem zachwycona.

Madame Polyglot

Choć u Sandry na Youtube hiszpańskiego nie ma za bardzo, jest tam wiele filmików, z których można brać przykłady tego JAK się uczyć, żeby uczyć się dobrze. Żeby nauka nie była mozolna i męcząca, ale żeby przynosiła efekty. Bardzo polecam Ci przesłuchanie sobie tych filmików związanych z nauką języków w ogóle.

Instagram

Poniżej prezentuję dłuższą listę wszystkich kont na Instagramie, które spotkałam i mogę Ci polecić. Warto odwiedzić wszystkie i wybrać te, które spodobają Ci się najbardziej:

Hiszpański.świrek – profil mojej prawie sąsiadki, zakochanej w Hiszpanii i hiszpańskim studentki filologii hiszpańskiej. Można się trochę pouczyć, a przede wszystkim poobserwować zmagania na studiach.

Hiszpański z Olą – to nie tylko grafiki do nauki hiszpańskiego, to również dużo przykładów z filmów, obserwacji z innych miejsc w sieci, artykułów, książek. Ola nagrywa również dużo Stories do nauki hiszpańskiego, z testami, a oprócz tego udostępnia stworzone przez siebie listy słówek w Quizlet.

Entre Culturaskonto na Instagramie szkoły języka hiszpańskiego prowadzonej przez Hiszpankę i Hiszpana.

Hiszpanuj – konto Rebeki, która uczy hiszpańskiego, a na Instagramie wrzuca grafiki z ciekawymi słowami i zwrotami

Nati La Profe

Hiszpańskie marzenia 

Vamos hiszpański 

Español con Colibrí: przesliczne grafiki i dużo słownictwa

Hola.Ola.Espanola

Hiszpańskie słówka 

Hiszpański bez granic

Hiszpański od ręki

Facebook

Hiszpański z Victorem 

hiszpanski z victorem

Jest to super miejsce na Facebooku, gdzie Victor, mieszkający w Polsce Hiszpan, podaje ciekawostki językowe i różne zasady/błędy spotykane podczas nauki Polaków. Są śmieszne rysunki, są kolokwialne teksty, tak więc niczego Wam nie zabraknie. Na pewno czego nie ma na jego FB i Instagramie, to nudy.

Vamos y Hablamos 

Youtube

Hiszpański od ręki

Jest to kanał Youtube, na którym wszystkie treści prezentowane są za pomocą grafik i animacji. Bardzo przyjemne są te filmiki, dlatego myślę, że dla osób, które nie lubią czytać i wolą słuchać i oglądać, jest to naprawdę świetna opcja z gwarancją na zapamiętywanie.

Hablo español 

Jest to polski kanał Youtube o języku hiszpańskim. Tak więc, jeśli ktoś chce poznać informacje o gramatyce, słownictwie, odmianach, to dobrze trafił. Świetne miejsce dla osób początkujących. Dokładnie wyjaśnione, z wieloma przykładami. Fajne jest też to, że właśnie jest to kanał Youtube. Nie do każdego dociera słowo pisane, niektórym lepiej coś wyjaśnić właśnie mówiąc – dlatego dobrze, że jest takie miejsce.

Maria Español

Español Automático

Learn Spanish

Español con María

Wow, muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak długiej listy, ale to jest naprawdę wybrane przeze mnie, wyselekcjonowane konta, ze wszystkich które znalazłam. A wierz mi lub nie, ciągle ich dochodzi. W czasach koronawiruso-zamknięcia wyskoczyło ich pełno, jak grzybów po deszczu.

Kolejny wpis, o miejscach o kulturze hiszpańskiej i różnych ciekawostkach już gotowy, za niedługo go opublikuję, a teraz wracam do zapisywania wszystkich książek.

K.

Kategorie: Hiszpanski

11 Komentarzy

Dorota / Hiszpański na luzie · 20 maja 2019 o 23:23

Dziękuję za wzmiankę o HNL! To wyróżnienie znaleźć się w tym gronie “najciekawszych miejsc do nauki języka hiszpańskiego”. Serdeczne pozdrowienia 🙂

    optimismocompartido · 21 maja 2019 o 23:13

    Nie mogło zabraknąć Twojego bloga na tej liście 🙂 I jeszcze wielokrotnie będę o nim wspominac 🙂

Hiszpanoteka · 23 maja 2019 o 13:19

Bardzo ciekawe zestawienie 🙂 Kilka stron znamy, kilka jest zupełnie nowych. To fajnie, że język hiszpański, Hiszpania i Kraje Latynoskie zyskują na popularności. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tej hiszpańskiej budowli 🙂 Pozdrawiamy.

    optimismocompartido · 23 maja 2019 o 22:59

    Też mnie to niesamowicie cieszy, że jest coraz większe zainteresowanie tym pięknym językiem oraz że powstaje coraz więcej miejsc, gdzie czegoś można się dowiedzieć. “Za moich czasów” było jedynie małe co nieco w bibliotece językowej 😉

Niepoprawna.magda · 16 czerwca 2020 o 21:04

Świetny post i aktualizacja, naprawdę ogrom poleceń, bardzo pomocny❤

Matura z języka hiszpańskiego - z czego warto korzystać · 10 kwietnia 2020 o 23:02

[…] których polecam miejsca w sieci dotyczące kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz tych, gdzie pouczycie się hiszpańskiego. Raz do roku mam zamiar go aktualizować, także nigdy nie będą one przeterminowane. Szczególnie […]

Miejsca do poznania hiszpańskiej kultury · 29 czerwca 2020 o 06:02

[…] czas temu opublikowałam wpis, pierwszy w serii, o tematyce około hiszpańskiej. Były to wszystkie blogi, które chcę Ci […]

Plan nauki słownictwa · 14 września 2020 o 07:41

[…] te metody nauki słownictwa, które Ci odpowiadają. Wybierz konkretne miejsca w sieci, do których będziesz zaglądać oraz książki, z których chcesz korzystać. W zależności od […]

Plan na naukę hiszpańskiej gramatyki · 26 października 2020 o 06:26

[…] sobie teraz wszystkie miejsca w sieci, które Cię zainteresowały, gdzie uczą gramatyki oraz tę książkę czy książki, z których […]

Książki do nauki hiszpańskiej gramatyki od podstaw · 16 listopada 2020 o 06:20

[…] plan nauki gramatyki. Żeby ułożenie planu było możliwe, musisz mieć z czego korzystać. Miejsca w sieci, które polecam są niezmienne, dlatego jest na ten temat jeden wpis, który na bieżąco […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *