fbpx

O mnie

Klaudia Bednarczyk

Mam na imię Klaudia, a to moja pozytywna przestrzeń.

Optimismo Compartido narodziło się z miłości do języka hiszpańskiego i chęci dzielenia się pozytywnymi rzeczami ze wszystkimi, którzy chcą żyć pozytywnie.

Z wykształcenia jestem ekonomistką i filolożką (język hiszpański, specjalność: tłumaczenia).

Prywatnie jestem żoną Pana T. oraz mamą dwóch dziewczynek (E. 07.2016, J. 01.2018) i psa (Misia, maltańczyk 05.2014). Uwielbiam uczyć się języków obcych, czytać książki, spędzać czas z rodziną, podróżować oraz planować (wszystko co się da). Moją pasją jest również muzyka.

Cały czas szukam swojego miejsca na ziemi. Jestem niepoprawną optymistką, która z jednej strony ma głowę w chmurach, milion pomysłów na siebie i jeszcze więcej marzeń do spełnienia, z drugiej jednak strony potrafi twardo stąpać po ziemi i ogarnąć wszystko, co wymaga ogarnięcia.

Mieszkam w Polsce, ale moje serce jest w dwóch miejscach jednocześnie. Jego część została w Kadyksie, w Andaluzji. To tam zaczęła się cała historia Optimismo Compartido.

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w przygodzie mojego życia, jaką jest to miejsce w sieci, sprzedaż hiszpańskich cudowności oraz tłumaczenia związane i z jednym, i z drugim.

Wpisy na blogu są publikowane w 5 sekcjach:

 • Zorganizuj się
  Chcę Ci pomóc ogarnąć wszystko, abyś mogła mieć więcej czasu na przyjemności. W tej sekcji znajduje się wiele wpisów o motywacji, zarządzaniu sobą w czasie, organizacji oraz planowaniu. Tutaj znajdziesz również skróconą „instrukcję obsługi” kalendarza Optimismo Compartido.
 • Zaplanuj naukę
  To tutaj pokazuję plany i metody oraz różne sposoby na naukę. Z tych wpisów skorzystają osoby chcące uczyć się nie tylko hiszpańskiego, ale również każdego innego języka obcego.
 • Hiszpański
  Tutaj znajdują się polecenia miejsc w sieci oraz książek związanych z językiem hiszpańskim. Pokazuję również sposoby na lepszą naukę języka hiszpańskiego i nie tylko. Razem ze mną na Quizlet możesz się uczyć hiszpańskich słówek, a tutaj robię podsumowania po przerobieniu każdego tematu.
 • Wywiady
  Rozmowy z samymi fantastycznymi osobami o planowaniu podróży i/lub nauce języka hiszpańskiego.
 • Osobiste
  Różne przemyślenia i moje polecenia: książek, miejsc w sieci, wydarzeń, nie tylko tych związanych z językiem hiszpańskim.

W sklepie możesz kupić optymistyczne produkty z nutką hiszpańskiego. Są to zeszyty i kalendarze mojego pomysłu oraz wiele innych gadżetów (od długopisów, przez świeczki, po butelki) z tekstami po hiszpańsku.

Dziękuję, że współtworzysz ze mną OptimismoCompartido.pl

Klaudia