fbpx

O mnie

Klaudia Bednarczyk

Mam na imię Klaudia, a to moja pozytywna przestrzeń.

Optimismo Compartido narodziło się z miłości do języka hiszpańskiego i chęci dzielenia się pozytywnymi rzeczami ze wszystkimi, którzy chcą żyć pozytywnie.

Z wykształcenia jestem ekonomistką i filolożką (język hiszpański).

Prywatnie jestem żoną Pana T. oraz mamą dwóch dziewczynek (E. 07.2016, J. 01.2018). Uwielbiam uczyć się języków obcych, czytać książki, spędzać czas z rodziną, podróżować oraz planować. Moją pasją jest również muzyka.

Jestem niepoprawną optymistką, która z jednej strony ma głowę w chmurach, milion pomysłów na siebie i jeszcze więcej marzeń do spełnienia, z drugiej jednak strony potrafi twardo stąpać po ziemi i ogarnąć wszystko, co wymaga ogarnięcia.

Mieszkam w Polsce, ale moje serce jest w dwóch miejscach jednocześnie. Jego część została w Kadyksie, w Andaluzji. To tam zaczęła się cała historia Optimismo Compartido.

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w przygodzie mojego życia, jaką jest to miejsce w sieci, sprzedaż hiszpańskich cudowności oraz tłumaczenia związane i z jednym, i z drugim.

Wpisy na blogu są publikowane w 5 sekcjach:

 • Organizacja
  Chcę Ci pomóc ogarnąć wszystko, abyś miała więcej czasu na przyjemności. W tej sekcji znajduje się wiele wpisów o motywacji, zarządzaniu sobą w czasie, organizacji oraz planowaniu. Tutaj znajdziesz również skróconą „instrukcję obsługi” kalendarza Optimismo Compartido.
 • Nauka
  To tutaj pokazuję plany, metody oraz różne sposoby na naukę. Z tych wpisów skorzystają osoby chcące uczyć się nie tylko języka hiszpańskiego, ale również innych języków i nie tylko.
 • Hiszpański
  Pouczmy się razem hiszpańskiego. Pokazuję tu sposoby na efektywniejszą naukę języka hiszpańskiego. Tutaj znajdziesz również naukę samą w sobie, nie tylko od podstaw. Razem ze mną na Quizlet możesz się uczyć hiszpańskich słówek, a tutaj zrobić podsumowanie po przerobieniu każdego tematu.
 • Polecenia
  Tutaj znajdują się polecenia miejsc w sieci oraz książek związanych z językiem hiszpańskim. Znajdziesz też filmy, seriale i muzykę. A wszystko to związane z językiem hiszpańskiego.
 • Ciekawe
  Różne przemyślenia i moje polecenia: książek, miejsc w sieci, wydarzeń, ale tym razem nie tylko tych związanych z językiem hiszpańskim. Znajdują się tutaj również historie marek (nie tylko hiszpańskich), ale w hiszpańskiej wersji strony możesz dzięki nim pouczyć się słownictwa.

  W sklepie zakupisz optymistyczne produkty z nutką hiszpańskiego. Są to zeszyty i kalendarze mojego pomysłu oraz wiele innych gadżetów (od długopisów, przez świeczki, po butelki) z tekstami po hiszpańsku od Mr.Wonderful oraz Charuca.

  Dziękuję, że współtworzysz ze mną OptimismoCompartido.pl

  Klaudia