fbpx

Gdzie najwięcej dowiesz się o hiszpańskim? Miejsca do nauki języka hiszpańskiego.

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Dzisiaj chciałabym zaprosić Was do przejrzenia najciekawszych miejsc do nauki języka hiszpańskiego. Oczywiście nie ma na niej wszystkich miejsc w sieci o tej tematyce. Są to miejsca, które udało mi się znaleźć i które są, z mojego punktu widzenia, wartościowe. Lista nie jest alfabetyczna, ani ułożona w jakiś ranking. 😊

hiszpanski na luzie

Hiszpański na luzie

Nie mogłam nie napisać najpierw o Dorocie. Mieszka od wielu lat w Hiszpanii i zajmuje się korektą i redakcją tekstów w języku hiszpańskim. Jest doktorem z dziedzinie językoznawstwa. Studiowała na Universidad de Valencia i ma cudowny akcent. Przygotowuje materiały i webinary pomagające w nauce języka dla osób, które już jakieś podstawy posiadają. Warto do niej zaglądać już od początku swojej przygody z językiem, nawet tylko dlatego, żeby posłuchać o różnych ciekawostkach, czasem na FB i dość często na Stories na IG oraz poznać hiszpański, jakiego nie nauczą Was w szkole.

olga nina

Olga Nina w Hiszpanii

Olga mieszka w Hiszpanii już od lat, jest tłumaczką i uczy języka. Jeśli chcecie uczyć się od podstaw, to u niej znajdziecie dla siebie kurs online. Niedawno Olga również opublikowała wpis o tym, jak przygotowywała się do egzaminu DELE C2, tak więc nauczyć języka u niej można się na każdym poziomie.

hiszpanoteka

Hiszpanoteka 

To blog Marzeny i Michała. Są to ludzie zaangażowani w miliony spraw. Tak też wygląda ich blog. Znajdziecie tam po trochu z wszystkiego. Będzie po polsku i po hiszpańsku. Będzie dla Polaków i dla osób mówiących tylko po hiszpańsku. Znajdziecie u nich ebooki językowe i specjalistyczne, do nauki języka hiszpańskiego, ale i do nauki polskiego dla Hiszpanów.

time for spain

Time For Spain 

Na portalu Time For Spain jest dużo informacji o gramatyce i słownictwie. Jest też bezpłatny poradnik do ściągnięcia przy zapisie na Newsletter – „Hiszpański od zera. Jak samemu nauczyć się języka.” Chciałam pisać wpis o tym, jakimi radiami, podcastami i serialami warto się otaczać, żeby ciągle słuchać języka, ale to wszystko jest umieszczone w poradniku i muszę przyznać – nic dodać, nic ująć 😊 Bardzo przyjemny ten poradnik, tak więc zapisujcie się na Newsletter i korzystajcie.

hiszpanski dla polakow

Hiszpański dla polaków

Blog ten to duża dawka wiedzy. Możecie na spokojnie pouczyć się podstaw bez zaglądania do książek, korzystając tylko z tego bloga. Jest o słownictwie, o idiomach, jest też gramatyka. Są przykłady, jest kilka ćwiczeń. Naprawdę dużo można się nauczyć korzystając z tej przestrzeni.

buena suerte

Buena suerte

Kasia jest nauczycielką i tłumaczem. Możecie się do niej wybrać na lekcje do Poznania albo przez Skypa, gdziekolwiek byście nie mieszkali. Na stronie znajdziemy bardzo ciekawy słownik hiszpańsko – polski, listę idiomów oraz materiały edukacyjne do kupienia w wersji PDF. Są również darmowe ćwiczenia do słownictwa i idiomów.

oleedu

Olé edu

Tutaj nie będę obiektywna, ponieważ stronę Agnieszki i materiały, które udostępnia, po prostu ubóstwiam. Ale fakty są niezaprzeczalne. Agnieszka publikuje materiały do pomocy w nauce języka hiszpańskiego. Są to w większości materiały dla nauczycieli, ale myślę, że ze wszystkiego z powodzeniem mogą skorzystać również „zwykli śmiertelnicy”. Są to świetne sposoby na utrwalenie wielu tematów, i to już od poziomu podstawowego.

fiesta siesta

Fiesta Siesta

Ta strona również pojawia się w moim zestawieniu stron o kulturze, ponieważ jest tam wiele informacji o samym kraju i różnych zwyczajach. ALE! Głównym celem tego bloga jest nauka języka, właśnie poprzez różnego rodzaju teksty, słuchanki oraz filmiki. A do tego wszystkiego Ola dorabia ćwiczenia, aby każdy mógł sobie poćwiczyć co nieco na podstawie danego materiału. Dużo ciekawych rzeczy i do tego ćwiczenia. Idealnie. A w jej sklepie dostępne ebooki o czasownikach.

hiszpanski z victorem

Hiszpański z Victorem 

Jest to super miejsce na Facebooku, gdzie Victor, mieszkający w Polsce Hiszpan, podaje ciekawostki językowe i różne zasady/błędy spotykane podczas nauki Polaków. Są śmieszne rysunki, są kolokwialne teksty, tak więc niczego Wam nie zabraknie. Na pewno czego nie ma na jego FB i Instagramie, to nudy.

colerele

ColorEle

To miejsce Kasi, która, podobnie jak Agnieszka z Oleedu.pl wrzuca materiały do nauki języka. Ja jestem za tym, że uczyć się języka z książek trzeba, ale to trochę za mało. Kasia właśnie wypełnia tę lukę między książką, a uczniem, różnymi materiałami.

Hablo español 

Jest to polski kanał Youtube o języku hiszpańskim. Tak więc, jeśli ktoś chce poznać informacje o gramatyce, słownictwie, odmianach, to dobrze trafił. Świetne miejsce dla osób początkujących. Dokładnie wyjaśnione, z wieloma przykładami. Fajne jest też to, że właśnie jest to kanał Youtube. Nie do każdego dociera słowo pisane, niektórym lepiej coś wyjaśnić właśnie mówiąc – dlatego dobrze, że powstało takie miejsce.

agata uczy

Agata Uczy 

Miejsce do słuchania, po polsku o nauce języka hiszpańskiego. Jeśli wolicie słuchać osób, które się Wam pokazują i wiecie, kto do Was mówi, to zachęcam słuchać i patrzeć na Agatę 😊 Właśnie tego brakuje mi w filmikach u Hablo Español, ale to już kwestia upodobań.

vidas en espanol

Vidas en español

Na tej stronie posłuchacie hiszpańskiego w wykonaniu Kasi. Tej samej, która prowadzi stronę Buena Suerte. W podcastach przedstawia ona życiorysy ciekawych osobistości, nie tylko ze świata hiszpańskiego. Jest do dobry sposób na posłuchanie trochę języka i dowiedzenie się czegoś, nie koniecznie związanego tylko z Hiszpanią. Podcasty, jak napisała autorka, są przeznaczone dla osób na poziomie A2-B2, ale to nie znaczy, że osoba, która zaczyna swoją przygodę nie może posłuchać sobie języka w użyciu.

pod niebem malagi

Pod niebem Malagi

U Oli w sklepie można kupić książkę „Hiszpańskie opowieści”. Jest to zbiór opowiadań wraz ze słownictwem i ćwiczeniami. Można dowiedzieć się coś niecoś o kulturze, a przy okazji wiele nauczyć. Monika udziela lekcji hiszpańskiego online, a oprócz tego na stronie można też troszkę się nauczyć. Myślę, że wkrótce będzie tam o wiele więcej wpisów.

Unlimited Spanish

Unlimited Spanish to słuchanki. Na tematy z życia. Nie tylko o kulturze i języku. Strona jest prowadzona w języku angielskim, ale podcast nagrywane przez Óskara są oczywiście w języku hiszpańskim. Wszystkie podcasty mają skrypt, także można go wydrukować i zaznaczać wszystkie słowa i uczyć się. Uczyć się rozumieć, mówić, uczyć nowych słówek. Bardzo lubię takie miejsca.

espanol para ti

Español para ti

Monika tworzy dużo. Dużo dobrego. Są materiały, są czytanki, są słuchanki. Od podstaw po poziom C2. Jest o języku hiszpańskim, są podpowiedzi jak się uczyć języka. Niedawno odkryłam to miejsce i cieszę się, że zrobiłam to zanim opublikowałam ten wpis, bo żal by mi było nie umieścić go na swojej liście.

iberis online

Iberis online 

Kolejny kanał Youtube. Jak dobrze, że tyle tego powstaje. Elisa pochodzi z Granady, ale już prawie 10 lat mieszka w Polsce. Uczy hiszpańskiego online i stacjonarnie. Na kanale Elisa tłumaczy dużo po polsku, ale mówi też dużo po hiszpańsku, także można się osłuchać. Na swojej stronie ma kursy dla różnych poziomów znajomości języka. Fantastyczne miejsce dla wszystkich, którzy uczą się poprzez słuchanie i filmiki. Dla wszystkich zainteresowanych kursem Elisy mam zniżkę 15% po wpisaniu w polu kuponu rabatowego hasła KLAUDIA15.

planeta języków

Planeta Języków 

Tym miejscem zamykam listę blogów i stron poświęconych nauce. Jednak muszę od razu podkreślić, że to nie jest miejsce do nauki języka hiszpańskiego. To jest miejsce do ogarnięcia nauki języka w ogóle. Weronika jest coachem językowym i dopóki nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, nie wiedziałam, jak bardzo mnie coś takiego interesuje. Dzięki Weronice będziecie wiedzieć jak najlepiej się uczyć, poznacie metody i techniki przydatne w opanowaniu nowego języka obcego. Ja jestem zachwycona.

Soy Maestro Loco

To konto Instagramowe Patryka, który uczy się hiszpańskiego i wrzuca słówka i zwroty do nauki dla innych. Takich kont jest na Instagramie dużo, ale Patryk oprócz słówek umieszcza też swoje zmagania z nauką języka, co jest bardzo ciekawe. Wspominam też o tym koncie IG osobno, ponieważ niedługo Patryk uruchomi swojego bloga, gdzie będzie pisał o różnych sposobach nauki, analizie tekstów hiszpańskich z wyciąganiem najciekawszego słownictwa i o różnych innych ciekawostkach życia człowieka uczącego się języka 😉

Poniżej prezentuję dłuższą listę wszystkich kont, które spotkałam i podobają mi się, a o których napisałabym dokładnie to samo, czyli „znajdują się na nich słówka i zwroty w języku hiszpańskim dla osób uczących się tego języka:

Hiszpańskie marzenia 

Hiszpańskie_es 

Los Gatos hiszpański z pasją

Entre Culturas

Vamos hiszpański 

Españoleando con Doni

Español con Colibrí 

Hiszpańskie słówka 

Vamos y Hablamos 

Wow, muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak długiej listy, ale to jest naprawdę wybrane przeze mnie minimum, ze wszystkich które znalazłam. Trochę tego jest. Jeśli uważacie, że kogoś pominęłam, dawajcie znać, to może kogoś jeszcze dodamy.

Kolejny wpis, o miejscach o kulturze hiszpańskiej i różnych ciekawostkach już gotowy, za niedługo go opublikuję, a teraz wracam do zapisywania wszystkich książek.

K.

Kategorie: Hiszpanski

5 Komentarzy

Dorota / Hiszpański na luzie · 20 maja 2019 o 23:23

Dziękuję za wzmiankę o HNL! To wyróżnienie znaleźć się w tym gronie “najciekawszych miejsc do nauki języka hiszpańskiego”. Serdeczne pozdrowienia 🙂

    optimismocompartido · 21 maja 2019 o 23:13

    Nie mogło zabraknąć Twojego bloga na tej liście 🙂 I jeszcze wielokrotnie będę o nim wspominac 🙂

Hiszpanoteka · 23 maja 2019 o 13:19

Bardzo ciekawe zestawienie 🙂 Kilka stron znamy, kilka jest zupełnie nowych. To fajnie, że język hiszpański, Hiszpania i Kraje Latynoskie zyskują na popularności. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tej hiszpańskiej budowli 🙂 Pozdrawiamy.

    optimismocompartido · 23 maja 2019 o 22:59

    Też mnie to niesamowicie cieszy, że jest coraz większe zainteresowanie tym pięknym językiem oraz że powstaje coraz więcej miejsc, gdzie czegoś można się dowiedzieć. “Za moich czasów” było jedynie małe co nieco w bibliotece językowej 😉

Matura z języka hiszpańskiego - z czego warto korzystać · 10 kwietnia 2020 o 23:02

[…] których polecam miejsca w sieci dotyczące kultury krajów hiszpańskojęzycznych oraz tych, gdzie pouczycie się hiszpańskiego. Raz do roku mam zamiar go aktualizować, także nigdy nie będą one przeterminowane. Szczególnie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *