fbpx

Nauka słówek – Sport, czyli El deporte

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

To już piąty wpis z serii Nauka słówek. Mamy za sobą słownictwo i dodatkowe filmiki i strony internetowe, gdzie poruszane są tematy:

Super nam się to zaczyna układać w jedną całość. Ostatnie tygodnie uczyłaś się ze mną słownictwa związanego ze sportem. Pamiętaj, że możesz to robić albo na Facebooku Espanol Con Optimismo albo na Instagramie, albo na Quizlet. Dzisiaj chciałam podsumować te tygodnie nauki i zaproponować Ci ćwiczenia do wykonania, aby utrwalić sobie zdobytą wiedzę.

KSIĄŻKI

Poniżej przedstawiam listę książek, które chciałam Ci polecić, gdzie ten temat jest omawiany. Oczywiście podaję również strony lub nazwy rozdziałów, gdzie te tematy się pojawiają:

4.5 El deporte

8.3 Hacer deporte

Deporte – p. 202 – 206

El parapente p. 197

El skateboard p. 200

46. Deportes

34. Deporte

44. En el gimnasio

EL DEPORTE – p.90 – 107

Tema 7 – ¿Estás en forma?

Tema 7 – ¿Estás en forma?

Unidad 27. El deporte

Miejsca w sieci

Po polsku:

Po hiszpańsku:

Do poćwiczenia, gry:

Ćwiczenia z Ver-Taal:

Deportes de pelota

Deportes de nieve + Otros

Deportes acuáticos

Juego de memoria – Deportes

Otros deportes

Plan nauki

Te nasze tematy mogą posłużyć do ciekawego zaplanowania sobie nauki słownictwa. Codziennie od poniedziałku do piątku uczysz się słówek, w weekend możesz je powtarzać. Z resztą codziennie możesz korzystać z Quizleta i tam uczyć się słówek w danym temacie albo powtarzać poprzednie tematy. Dodatkowo po opublikowaniu mojego wpisu możesz przerabiać sobie rozdziały z książek oraz oglądać filmiki, które proponuję. Zawsze między jednym, a drugim tematem jest kilka dni przerwy, więc masz czas na utrwalenie danego tematu.

Mam nadzieje, że zachęciłam Cię do uczenia się ze mną. Prosta sprawa. 5 słówek dziennie, na koniec ćwiczenia i filmiki. I kolejny temat. I kolejny. Aż dojdziemy do końca i będziemy znać je wszystkie : )

K.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *