fbpx

Nauka słówek – OPIS CZŁOWIEKA, czyli: La descripción de una persona

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Zgodnie z zapowiedzią we wpisie o wspólnej nauce hiszpańskiego ostatnie tygodnie spędziłyśmy pod znakiem zapoznawania się z całym słownictwem w tematyce PERSONAS. Nauka odbywała się na QUIZLET oraz na specjalnie do tego stworzonym koncie na Instagramie i Facebooku. Słówka były związane ogólnie z opisem człowieka, jego wyglądem, charakterem i różnymi typami zachowań. Mam nadzieję, że dużo wyciągnęłaś z nauki. Dziś na blogu chciałabym uzupełnić samą naukę słówek o to, co udało mi się znaleźć w sieci na ten temat oraz o to, jakie ćwiczenia znalazłam w książkach.

Przerobione tematy w ramach PERSONAS:

  1. Datos personales
  2. Partes del cuerpo
  3. Descripción física
  4. Personalidad y carácter
  5. Estados de ánimo y emociones
  6. Estereotipos

KSIĄŻKI

Poniżej masz listę książek, w których znalazłam tematy związane z przerobionymi słowami. Mam nadzieję, że przyda Ci się to do dalszych ćwiczeń:

„EL FÍSICO” (strony 25- 38)

„EL CARÁCTER” (strony 54-56+60-67)

Rozdział 2Hablemos de uno mismo

Rozdział 7  – Descripción física

Rozdział 8  – Carácter

Rozdział 9  – Estados y emociones

Rozdział 12  – Partes de cuerpo

Rozdział 2 – Adjetivos útiles

Rozdział 3 – Descripción física

Rozdział 4 – Carácter

Rozdział 7 – Partes del cuerpo

Rozdział 8 – Verbos relacionados con el cuerpo

1.1 Datos personales

1.3 Mis amigas (descripción)

MIEJSCA W SIECI

Poniżej masz wiele ciekawych filmików na Youtube, zarówno po polsku, jak i po hiszpańsku oraz inne strony, gdzie temat związany z przerabianymi słówkami był rozwinięty. Podzieliłam to na podtematy i mam nadzieję, że będzie to Twoją inspiracją. Klikając na każdy obrazek przeniesie Cię na stronę twórcy danego filmiku/gry/materiałów. Chciałabym, żebyś miała dodatkowo szansę zainspirować się innymi materiałami danego twórcy.

Opis osoby:

Po polsku:

Po hiszpańsku:

Wygląd zewnętrzny:

Po polsku:

Po hiszpańsku:

Charakter:

Po polsku:

Po hiszpańsku:

Emocje:

Po hiszpańsku:

Stereotypy:

Po hiszpańsku:

Nagranie prosto z Perú
Nagranie prosto z Chile
Nagranie prosto z Argentyny

Od dziś będziemy tak robić z każdym z tematów z nauki słownictwa. Najpierw na Quizlet oraz na moim drugim koncie na Instagramie i Facebooku EspanolConOptimismo będziemy wspólnie uczyć się codziennie słówek, a po zakończonej całej liście będę publikować wpis z podsumowaniem, listą książek wraz z rozdziałami, gdzie dany temat można poćwiczyć oraz miejscami w sieci, gdzie na dany temat można posłuchać/poczytać i dowiedzieć się czegoś więcej.

Jeśli znasz strony lub filmiki, o których nie wspomniałam, a na których jest mowa o poruszanym w tym wpisie temacie, daj znać w komentarzu lub po prostu wyślij do mnie wiadomość.

Mam nadzieję, że również nie możesz się doczekać, tak jak ja, kolejnej tematyki. Tym razem będzie to FAMILIA. Temat ciut krótszy, ale myślę, że dobrze było go wyodrębnić od opisu człowieka.

Ps. Osoby zapisane na Newsletter mają dostęp do tajnej strony, gdzie wszystkie słówka zostały wrzucone w pełnych listach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *