fbpx

Nauka słówek – Czynności codzienne i czas wolny, czyli ACCIONES COTIDIANAS Y TIEMPO LIBRE

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

To już czwarty wpis z serii „Nauka słówek”. Mamy za sobą słownictwo i dodatkowe filmiki i strony internetowe, gdzie poruszane są tematy:

Jeszcze sporo przed nami, ale myślę, że jeżeli będziesz ze mną uczyć się tych 5 słówek dziennie i przerabiać ćwiczenia dodatkowe oraz przesłuchiwać nagrania proponowane we wpisach to nawet się nie obejrzysz, a będziesz umieć porozumiewać się po hiszpańsku. Oczywiście nie zapominaj o tym, że to, co Ci proponuję, to nie jest cała nauka. Została nam jeszcze gramatyka i może już niedługo uda mi się po kolei od podstaw zamieszczać tutaj również dodatkowe wpisy, które ułatwią Ci również jej rozpracowanie. Teraz jednak skupmy się na słownictwie związanym z czasem wolnym oraz codziennymi, rutynowymi zadaniami.

Książki

Najpierw, podobnie jak w poprzednich wpisach, przedstawię Ci listę rozdziałów z książek, które mam, gdzie dany temat jest omawiany. Jeśli masz jakieś inne książki, gdzie również jest o tym mowa, daj znać w komentarzu. Może to już czas na zakup z mojej strony dodatkowych książek.

Acciones cotidianas y rutina

1.4 Un día de mi vida.

1. Verbos útiles. Parte I

11. Acciones cotidianas, rutina

23. Verbos útiles. Parte II

40. Verbos útiles. Parte III

52. Verbos útiles. Parte IV

1. Verbos útiles. Parte I

11. Verbos útiles. Parte II

21. Verbos útiles. Parte III

31. Verbos útiles. Parte IV

Tiempo libre

4.1 Mis aficiones

4.2 El fin de semana

9. FIESTAS

27. Tiempo libre

35. Tiempo libre y aficiones

El tiempo libre – p. 108.

Días festivos – p. 188

MIEJSCA W SIECI

Podobnie jak w poprzednich wpisach, poniżej znajdziesz listę wpisów na blogach oraz filmów na Youtube czy podcastów, gdzie poruszane są tematy czynności rutynowych oraz czasy wolnego. Będzie to podzielone tematycznie oraz językowo. Najpierw część wpisów i filmików po polsku, następnie po hiszpańsku. Klikając na grafikę, zostaniesz przeniesiona do strony autorki lub autora danego filmiku, podcastu czy wpisu.

Acciones cotidianas y rutina

Po polsku:

Ćwiczenia ze Spanish Unicorn:

Ćwiczenia, gry i krzyżówki z Aprender Español.

Ćwiczenia z ColorEle.

Tiempo libre

Po polsku:

Po hiszpańsku:

Ćwiczenia ze Spanish Unicorn:

Ćwiczenia, gry i krzyżówki z Ver Taal.

Zachęcam Cię do przesłuchania wszystkich nagrań oraz do zrobienia ćwiczeń proponowanych przez autorki i autorów tych wpisów. To najlepszy sposób na utrwalenie słownictwa, którego uczyłaś się razem ze mną na Instagramie i Facebooku Espanol con Optimismo oraz na Quizlecie.

Zapraszam Cię do śledzenia mojego profilu na Facebooku Optimismo Compartido, gdzie w każdy wtorek podrzucam ciekawy artykuł do poczytania, a w środę nagranie do posłuchania. Po hiszpańsku oczywiście.

K.

Ps. Osoby zapisane na Newsletter mają dostęp do tajnej strony, gdzie wszystkie słówka zostały wrzucone w pełnych listach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *