fbpx

Magnetyzm myśli

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Konkretny cel

„Magnetyzm myśli” przyciąga do Ciebie siły, ludzi oraz okoliczności życiowe, które pomogą Ci w zmianie Twoich marzeń na realizowane cele. Chodzi o to, żeby podporządkować Twoje myślenie marzeniom, które chcesz, żeby stały się rzeczywistością, a dzięki temu myśleniu ktoś pojawi się na Twojej drodze, lub coś się wydarzy co ułatwi Ci osiągnięcie tego, co sobie pomyślisz.

Musisz dokładnie doprecyzować Twoje marzenie, a potem uwierzyć, że to że stanie się ono rzeczywistością jest pewne, kwestia tylko kiedy się to stanie, a nie czy w ogóle tak będzie.

Konkretny plan

Jak już dobrze doprecyzujesz cel, uwierzysz w niego, a magnetyzm będzie się starał przyciągnąć moce, które Ci pomogą. Musisz poświecić całą swoją energię życiową i siły na realizację tego celu.

Więc musisz:

 1. Ustalić dokładnie CO, KIEDY, GDZIE i JAK się stanie
 2. Określić co dasz w zamian (ciężką pracę? Pomoc innym?)
 3. Wyznaczyć dokładną datę, kiedy cel zostanie osiągnięty
 4. Opracować dokładny plan realizacji i od razy przystąpić do niej
 5. Napisać jedno konkretne zdanie, oświadczenie, obrazujące Ciebie po realizacji tego celu (np. Dnia 15 marca 2019 będę w posiadaniu 10 tys zł na wakacje marzeń)
 6. Odczytywać to oświadczenie na głos codziennie przed snem i po przebudzeniu się

„Myśl ludzka nie zna granic, poza tymi które sama wyznacza” (N. Hill)

Jak określisz dokładnie i precyzyjnie cel, tak samo musisz zbudować plan, który Cię do tego celu doprowadzi. Musisz pamiętać, że myślenie podświadome ma siłę sprawczą, zarówno natury pozytywnej, jak i negatywnej, destrukcyjnej. Musisz dokładnie pilnować tego, jakie oświadczenia powtarzasz sobie w głowie, jeśli kieruje Tobą strach przed czymś, możesz mieć pewność, że to czego się boisz się wydarzy. Możesz stać się twórcą Twoich nieszczęść, zaszczepionych w Twoim podświadomym myśleniu. Sprawą nadrzędną jest ustanowienie uczuć pozytywnych jako dominującej siły ludzkiego umysłu.

Zasoby

„Prędzej czy później zwycięża ten, kto myśli, że chce zwyciężyć” (N.Hill)

W realizacji celów nie musisz od razu posiadać całej wiedzy na dany temat (np. jak napisać książkę). Chodzi o to, żeby wiedzieć, gdzie znaleźć tą wiedzę, której potrzebujesz i jak wpleść tę wiedzę w określony plan działania. Musisz określić dokładnie, jakiej wiedzy potrzebujesz i od kogo lub skąd możesz ją wziąć. Najważniejsze i wiarygodne źródła uzyskania wiedzy to:

 1. Twoje osobiste doświadczenie i wykształcenie.
 2. Doświadczenie i wiedza osiągnięte poprzez współpracę z innymi
 3. Uniwersytety i instytucje naukowe
 4. Biblioteki publiczne
 5. Specjalistyczne kursy

Należy każdego dnia pobudzać wyobraźnie, ponieważ to ona jest warsztatem mózgu, w którym energia myślowa jest przetwarzana w dokonania i życiowe powodzenie. Nie wolno Ci się poddawać przy pierwszej porażce, tylko dostosować plan lub całkowicie go zmienić tak, aby cel został zrealizowany. Bo nie  chodzi o to, jak, ale chodzi o to, aby cel osiągnąć. Chodzi o ścisłe i staranne zaplanowanie swych działań.

Bilans

Oprócz mocy myśli, precyzyjnego celu i dokładnego planu musisz pamiętać o rewizji postępowań, czy posuwasz się do przodu w swoich działaniach. Taki bilans najlepiej jest dokonywać na koniec tygodnia, miesiąca, czy roku  (w zależności od skali naszego marzenia, celu)

Cechy

Do osiągnięcia celów przybliży Cię Twoje zdecydowanie, siła woli. Ludzie podejmujący stanowcze i określone decyzje, wiedzą czego chcą i najczęściej to zdobywają, musisz w swoich czynach i słowach dowodzić całemu światu, że wiesz dokąd zmierzasz.

Wytrwałość to kolejna sprawa , która pomoże Ci w realizacji celu. Musisz rozpoznać słabości, które stoją na Twojej drodze i pokonać je. Wytrwałość jest pewnym nastawieniem umysłowym, które może być rozwijane, tak więc nikt nie jest spisany na straty, jeśli w danym momencie nie jest zbyt wytrwałą osobą.

Nawyk

Wytrwałość budujesz przede wszystkim przez nawyk. Również przez nawyk dowolnie możesz kierować swoim myśleniem podświadomym. Tak więc każdy nawyk, który zasiejesz i będziesz się go trzymać będzie przybliżać Cię do osiągnięcia celu. W nawyk powinno Ci również wejść kontrolowanie swojego umysłu i myśli, które bezwiednie przepływają. Myślenie podświadome nigdy nie pozostaje bezczynne. Jeśli zaniedbasz pozytywne myślenie, wszelkie myśli negatywne będą pokarmem dla Twojej podświadomości. Należy pamiętać, że jest ono bardzo podatne na wpływy impulsów myślowych pomieszanych z uczuciami i emocjami, dlatego trzeba skupiać się na uczuciach pozytywnych, a wystrzegać się tych negatywnych. Musisz wyeliminować z naszego życia niezdecydowanie, zwątpienie, i lęk, ponieważ to one przesądzają o klęsce naszego planu. Są to stany Twojego umysłu, które daje się kontrolować i ukierunkować, dlatego tak ważna jest praca nad nimi oraz skupianie się na pozytywnych cechach (takich jak wytrwałość).

Na koniec dodam tylko, że musisz chronić Twój umysł przed ludźmi, którzy działają przygnębiająco lub zniechęcająco. Zadawaj się wyłącznie z ludźmi wpływającymi mobilizująco na Ciebie, dzięki którym myślisz i działasz dla swojego dobra. Otaczaj się ludźmi, którzy mają na Ciebie pozytywny wpływ.

K.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *