fbpx

Dlaczego warto pojechać do Hiszpanii, aby uczyć się hiszpańskiego?

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Podróżowanie to doświadczenie, które pozwala nam zanurzyć się w różnych kulturach, poszerzyć horyzonty i zdobyć nowe umiejętności. Jeśli chcesz nauczyć się hiszpańskiego, nie ma do tego lepszego miejsca niż Hiszpania. Ze swoją bogatą historią, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i tętniącym życiem miastom, Hiszpania to idealne miejsce, jeśli chcesz zanurzyć się w języku i odkryć wszystko, co ten fascynujący kraj ma do zaoferowania. W tym poście opowiem Ci, dlaczego warto pojechać do Hiszpanii, aby uczyć się hiszpańskiego i gdzie najlepiej to zrobić.

Całkowite zanurzenie językowe

Jedną z największych zalet podróży do Hiszpanii na naukę hiszpańskiego jest całkowite zanurzenie się w języku. Otoczenie native speakerów da Ci możliwość ćwiczenia języka w rzeczywistych, codziennych sytuacjach. Od zamawiania jedzenia w restauracji po nawiązywanie rozmów z ludźmi na ulicy — każda interakcja staje się cenną lekcją hiszpańskiego. Immersja pomoże Ci poprawić płynność, rozumienie i wymowę w znacznie bardziej efektywny sposób niż zwykła nauka w klasie.

uczyć się hiszpańskiego

Różnorodność akcentów i dialektów

Hiszpania znana jest z dużej różnorodności akcentów i dialektów. Każdy region ma swój urok i specyfikę językową. Od standardowego hiszpańskiego kastylijskiego w Madrycie po andaluzyjski akcent, będziesz mogła doświadczyć szerokiej gamy wymowy i wyrażeń, nawet podczas pobytu w jednym mieście, ponieważ po kraju podróżuje tak wiele osób (możesz nawet spotkać ludzi z Ameryki Południowej). Daje to możliwość wsłuchania się w różne sposoby mówienia i lepszego zrozumienia różnorodności języka hiszpańskiego.

Dziedzictwo kulturowe i historyczne

Hiszpania to kraj przesiąknięty historią i kulturą, co czyni go fascynującym miejscem dla miłośników sztuki, architektury i historii. Od Alhambry w Granadzie po imponującą Sagrada Familia w Barcelonie, każdy zakątek Hiszpanii jest pełen historii i dziedzictwa kulturowego. Ucząc się hiszpańskiego, będziesz mogła zanurzyć się w bogactwie kulturowym kraju, odwiedzić muzea, zabytki i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, które będą uzupełnieniem dla Twojej nauki.

Życie nocne i festiwale

Hiszpania słynie z tętniącego życiem życia nocnego i wielu ciekawych festiwali. Podczas pobytu będziesz miała okazję uczestniczyć w tradycyjnych imprezach, takich jak Las Fallas w Walencji czy eria de Abril w Sewilli. Ponadto ulice hiszpańskich miast ożywają nocą dzięki barom, klubom i wydarzeniom kulturowym, które pozwolą Ci ćwiczyć hiszpański w zabawny i zrelaksowany sposób.

Gastronomia

Kuchnia hiszpańska to rozkosz dla zmysłów i odzwierciedlenie bogactwa kulinarnego każdego regionu. Od andaluzyjskich tapas po paellę z Walencji i świeże owoce morza w Galicji, hiszpańska kuchnia zaskoczy Cię i sprawi, że będziesz chciała więcej. Nauka hiszpańskiego w Hiszpanii pozwoli Ci w pełni cieszyć się wszystkimi smakami, od których cieknie ślinka.

Znajomości międzykulturowe

Hiszpania to kraj, który zaprasza ludzi z całego świata, dając możliwość nawiązywania kontaktów międzykulturowych. Będziesz mogła poznać innych zagranicznych uczniów, którzy podzielają Twoją pasję do hiszpańskiego i wspólnie odkrywać ten kraj. Ponadto Hiszpanie znani są ze swojej gościnności i serdeczności, co ułatwia nawiązanie z nimi trwałych przyjaźni. W czasie mojego Erasmusa poznałam dziewczynę, z którą pracowałem na lekcjach literatury hiszpańskiej XIX i XX wieku. Teraz jesteśmy przyjaciółkami, nasze córki się znają i każda z całej czwórki zawsze pyta, kiedy znowu się zobaczymy.

Dlaczego nie pojechać do Sewilli, aby uczyć się hiszpańskiego z Saint Gabriel International?

Jak już wiesz współpracuję z Saint Gabriel International z Sewilli i pomagam organizować wyjazdy z nauką hiszpańskiego (ale jest też możliwość nauki innych języków obcych, o czym już wspominałam we wpisie o Sewilli). Możliwości jest wiele i jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Istnieje szeroka gama kursów: roczne, intensywne, indywidualne, kursy przygotowujące do egzaminów DELE itp. Można również wybrać jedną z dwóch opcji zakwaterowania lub zorganizować to sobie we własnym zakresie. Można przyjechać samodzielnie lub w grupie. Oferta skierowana jest do osób indywidualnych oraz grup szkolnych. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo dostępnym opcjom.

uczyć się hiszpańskiego

Rodzaje kursów

1. Kursy intensywne

Możesz przyjechać od 20 września do 30 czerwca. Możesz jechać na tydzień lub kilka, jeśli masz na to ochotę. Zajęcia trwają 50 minut. Dzięki tym 4 lekcjom dziennie możesz szybko poprawić swój poziom hiszpańskiego. Od poniedziałku do piątku, rano lub po południu, masz zajęcia z języka, a resztę dnia możesz zwiedzać zabytki i robić, co chcesz. Minimalny wiek wymagany do przybycia na intensywny kurs tego typu to 16 lat. Kursy intensywne można również zorganizować jako kurs dla grupy szkolnej, ale o tym później.

2. Lekcje indywidualne

Jeśli nie masz ochoty na zajęcia z innymi uczniami, możesz pojechać do Sewilli, aby uczyć się hiszpańskiego na lekcjach prywatnych. W ten sposób będziesz miała kurs dostosowany do Twoich potrzeb i celów. Będziesz miała swojego nauczyciela, który nauczy Cię wszystkiego, czego potrzebujesz i w taki sposób, jak potrzebujesz. Lekcje te przeznaczone są dla osób pełnoletnich, ponieważ resztę dnia musisz zorganizować sobie sama.

3. Kursy przygotowujące do egzaminu DELE

Na 2 tygodnie przed egzaminem możesz pojechać do Sewilli na intensywny 12-godzinny kurs, podczas którego przećwiczysz zarówno część pisemną, jak i ustną egzaminu. Nauczyciele zwracają uwagę na wszystkie aspekty egzaminu. Tutaj terminy kursów są już z góry ustalone. W momencie pisania tego wpisu kolejny kurs będzie trwał od 8 do 17 listopada 2023 roku.

4. Letnie Programy dla JUNIORÓW (uczniowie od 12 do 17 lat)

Może to być w grupie lub samodzielnie. Możesz przyjechać do Sewilli, aby przeżyć inną wycieczkę z nauką w pełni i zwiedzaniem z przewodnikiem wszystkich najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Możesz uczyć się hiszpańskiego i trenować piłkę nożną w Sevilla FC. Możesz wziąć udział w obozie letnim. Kiedy to opublikuję, nadal możesz przyjechać, aby uczyć się hiszpańskiego przez jeden, dwa lub trzy tygodnie między 26 czerwca a 14 lipca 2023 r. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną. Możesz także spędzić cały rok akademicki i spędzić semestr, kwartał lub cały rok szkolny studiując w Hiszpanii.

5. Programy letnie +18 lat (od 18 lat)

Jako osoba dorosła również możesz skorzystać z możliwości, które czekają na Ciebie w Sewilli. Możesz wziąć udział w kursach letnich trwających od 1 do 3 tygodni, aby szybko poprawić swój poziom. Możesz także odbyć staż w wielu firmach i jednocześnie uczyć się hiszpańskiego w Saint Gabriel International. Wszystko dopasowane do Twoich potrzeb.

Intensywne kursy grupowe

Jeśli jesteś nauczycielem, możesz zorganizować ze mną wycieczkę do Sewilli z intensywnym kursem grupowym. Kurs obejmuje wyjazd tygodniowy, w trakcie których uczniowie mają 20 zajęć przedpołudniowych oraz zajęcia popołudniowe: zwiedzanie miasta i najważniejszych zabytków z przewodnikiem. Twoi uczniowie mogą mieszkać w akademiku lub u hiszpańskiej rodziny. Oczywiście polecam wybranie rodziny goszczącej. W ten sposób Twoi uczniowie przeżyją niezapomniane chwile. Jeśli jesteś studentem lub uczniem, powiedz swojej nauczycielce, że istnieje taka opcja, aby wiedziała. Zorganizujmy to razem.

uczyć się hiszpańskiego

Zakwaterowanie

Saint Gabriel International oferuje dwa rodzaje zakwaterowania. Oczywiście, jeśli żaden z nich Ci nie odpowiada, nie musisz ich używać. Ja polecam wybranie jednego z nich, bo to cudowne opcje:

1. Rodzina goszcząca

Dla mnie to najlepsza opcja, gdy chcesz nauczyć się jak najwięcej i poprawić swój poziom hiszpańskiego. Będziesz miała swoją hiszpańską rodzinę, swoją hiszpańską mamę, swojego hiszpańskiego tatę, a nawet może jakieś siostry lub braci. Nie ma lepszego sposobu na ciągłą naukę i ćwiczenie mówienia. Przeżyjesz przygodę będąc jedną z osób w hiszpańskiej rodzinie, żyjąc z jej tradycjami i zwyczajami. Przeżyjesz wszystkie różnice kulturowe na własnym ciele.

2. Akademiki

To będzie luksusowe przeżycie. To nie jest to jakieś schronisko młodzieżowe tylko pięciogwiazdkowy hotel ze wszystkimi innowacjami, jakie możesz sobie wyobrazić. Oczywiście jest Wi-Fi i klimatyzacja, częściowe lub pełne wyżywienie, cokolwiek tylko zechcesz. W akademiku masz również basen, pokoje do nauki, pralnię, salę do karaoke, bilard i wiele więcej. Kiedy byłem w Sewilli na AVANZA, spotkaniu dla nauczycieli ELE z St. Gabriel International, zatrzymałam się w LIV Student i wszystko było cudowne, nawet śniadania.

Rodzinna atmosfera

Saint Gabriel International to szkoła językowa z historią. Jest założona i prowadzona przez kochaną i życzliwą parę. Zaopiekują się Tobą jakbyś była ich córką. Tak się czułam, kiedy tam byłam. Można na nich liczyć nie tylko w kwestii procedur związanych z kursem, ale także porozmawiać na każdy temat, jeśli tylko będziesz tego potrzebowała. Z ciekawostek rodzinnych: nazwa szkoły to hołd złożony przez założycielkę swojemu dziadkowi.

certyfikat

Możesz skontaktować się ze mną w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących cen i dostępnych opcji. Znasz już mój email, który jest w zakładce “Kontakt“, ale mam też maila w Saint Gabriel: klaudia@stgabriel.es 😉 Czekam na wiadomość od Ciebie 😊

K.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *