fbpx

Książki do nauki słownictwa hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Poziom zaawansowany to już poważna sprawa. Wszystkie tematyczne listy słówek masz już w małym palcu. Dla przypomnienia i podsumowania możesz sobie wybrać którąkolwiek książkę na poziomie B+, żeby mieć pewność, że nic na tym poziomie już Cię nie zaskoczy. Teraz dążysz do perfekcji, chcesz poznać język i nie tylko mówić w nim płynnie, ale mieć szansę zrozumieć wszystko i o wszystkim. Wiedzieć tyle słów, ile znają rodowi użytkownicy tego języka, a może nawet i więcej. Zobaczmy wspólnie, co przygotowały dla nas wydawnictwa na tym poziomie.

Curso de Perfeccionamiento. Hablar, escribir y pensar en español

Concha Moreno, Martina Tuts
Wydawnictwo SGEL

Kiążka ta jest podzielona na tematy. Jest dom, rodzina, zwierzęta, sport, telewizja itd. Każdy temat ma ze sobą powiązane jakieś hasło z gramatyki: subjuntivo, czasy teraźniejsze, mowa zależna… na początku każdego rozdziału jest krótkie przypomnienie z gramatyki, a później ćwiczenia. Zarówno na gramatykę, słownictwo, jak i mówienie i rozumienie tekstu czytanego. Najlepiej robić ćwiczenia samodzielnie, jednak wypowiedź ustną i pisemną najlepiej już sprawdzać z kimś, kto zna ten język na poziomie C2. Zwracam również tutaj uwagę – do tej książki trzeba osobno dokupić klucz.

Nuevo Prisma C1 & Nuevo Prisma C2

Equipo Nuevo Prisma
Wydawnictwo Edinumen

Masz tutaj dostępny zestaw książek: podręcznik i ćwiczeniówka do poziomu C1 oraz drugi do poziomu C2. Jak to w podręczniku, nie będziesz mieć tutaj tylko słownictwa, ale jest go na tyle dużo, że pokusiłam się o dodanie tych podręczników do tego wpisu. Słownictwo jest przedstawione w wielu formach, a zeszyt ćwiczeń daje możliwości przećwiczenia wszystkiego, czego można nauczyć się w podręczniku. Będziesz mieć tutaj dialogi z życia i wiele autentycznych tekstów, dlatego słownictwo zdobyte w ten sposób zostanie w Twojej głowie na dłużej. Po zalogowaniu się na stronie Edinumen z kodem z książki, masz dostęp do nagrań i dodatkowych materiałów. (A TUTAJ masz fragmenty książki, TU i TU)

Uso interactivo del vocabulario B2-C2

Marisa de Prada, Dánica Salazar, Clara Molero
Wydawnictwo Edelsa

Już pisałam o tej książce we wpisie dotyczącym książek na poziomie średniozaawansowanym, jednak piszę o niej tutaj jeszcze raz dla tych osób, które od razu wskoczyły ze mną na poziom zaawansowany. Jest to kontynuacja książki o tym samym tytule na niższym poziomie. Formalnie skonstruowana w dokładnie ten sam sposób. Są listy słówek z podziałem na tematy, wewnątrz każdego tematu słówka podzielone na rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Są ćwiczenia do słownictwa, tematy rozmów, nagrania i klucz online. Dodatkowo przedstawione są użycia kolokacji, wyrażeń idiomatycznych, metafor i różnic w doborze słownictwa w zależności od stopnia formalności tekstu.

C de C1

Rosana Acquaroni, José Amenós, Virginia González, Pedro Gras, Josefina Simkievich, Carmen Soriano, Iñaki Tarrés
Wydawnictwo Difusión

Jest to co prawda podręcznik do nauki na poziomie C1, ale ma on bardzo dużo słownictwa, pogrupowanego w tematy, a w tych tematach są grupy zwrotów związanych z jakimś słowem. Są długie teksty dotyczące tych tematów, fragmenty książek oraz polecenia różnych lektur do przeczytania na tym poziomie. Masz też wyjaśnienia różnych kwestii w zależności od odmiany hiszpańskiego. Nie ma tego wiele, ale niektóre kwestie na pewno przestaną być dla Ciebie niezrozumiałe. Kupując książkę dostajesz również dostęp do platformy online, gdzie masz nagrania audio i wideo oraz dodatkowy materiał. Możesz skompletować sobie zestaw: podręcznik, ćwiczeniówka oraz klucz do zadań.

Na tym poziomie nauki hiszpańskiego już dobrze wiesz, że słownictwo z książek to jedynie połowa sukcesu. A może nawet i mniej. Na tym etapie czytanie autentycznych tekstów z gazety czy portali informacyjnych i specjalistycznych oraz czytanie książek w oryginale hiszpańskojęzycznych autorów powinno być na porządku dziennym.

Na tym poziomie jest już coraz trudniej w łatwy i szybki sposób znaleźć wszystko czego się szuka. Nie jest to jednak niemożliwe. Decydując się na którąś z tych książek masz już solidne fundamenty pod różne tematy i możesz po prostu w Internecie szukać więcej autentycznych tekstów z nimi związanych i poszerzać słownictwo.

K.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *