fbpx

Przygotowania świąteczne

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Dla jednych jeszcze daleko, dla innych już zbliżają się wielkimi krokami. Już myślą, o tym, jakie prezenty kupią bliskim pod choinkę, jakich potraw się chcą nauczyć robić oraz, który zakamarek domu wymaga posprzątania. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, ten kalendarz wszystko Ci ułatwi, a przygotowania do Świąt będą bezstresowe i przyjemne.

Przygotowania

Najlepiej wypełnij te strony kalendarza wstępnie już w te święta, albo zaraz po nich. Będziesz dokładnie pamiętać, czego nie udało Ci się zrobić, co musisz dokupić, czego chcesz spróbować w kolejnym roku. Będziesz wiedzieć, co było idealne i chcesz to powtórzyć.

Usiądź raz i zaplanuj wszystko, a przygotowania świąteczne nie będą Ci straszne. Rozbij wszystkie zadania na kolejne 4 miesiące, od września do grudnia: akcję sprzątanie, zakupy, prezenty, spotkania, robótki ręczne, zajęcia dla dzieci, ciekawe wyjścia w miasto…

Sprzątanie

W sekcji „Sprzątanie” wypisz wszystkie zadania. Od tych dużych, jak mycie okien, po te najmniejsze, jak ścieranie kurzy zaraz przed świętami, układanie serwetek itp. Co tylko przyjdzie Ci do głowy. Jak już wszystko wypiszesz, zastanów się, jak to podzielisz na te 3-4 miesiące przed świętami, żeby nie zajechać się w grudniu. Ja tak robię. Prace domowe dzielę już od akcji „sprzątanie od października”, dzięki temu zaraz przed świętami mam bardzo mało pracy. Myślę, że niedługo na ten temat powstanie osobny wpis, ponieważ w tym roku w końcu mogę sobie trochę posprzątać 😀 Przez ostatnie 3 lata a to byłam w ciąży, a to miałam zbyt małego maluszka, który non stop płakał, więc nie mogłam się “odgruzować”. J. to zupełnie inny kaliber dziecka i ona pozwala mi troszkę porobić w domu, więc w tym roku jest w końcu inaczej.

przygotowania swiąteczne

Budżet

W sekcji „Budżet” wypisz listę osób, do których chcesz wysłać pocztówki, wszystkie dekoracje, których w tym roku zabrakło, albo które uległy zniszczeniu oraz te potrawy, które będziesz przygotowywać. Dopisz do tego wszystkie koszt każdej rzeczy. W grudniu tego roku najlepiej wiesz, ile co kosztuje (sugeruję doliczyć 20%, bo ceny zazwyczaj idą w górę), nie trzeba będzie się wysilać przynajmniej nad tym później. Ogólnie jestem zdania, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Mnie na przykład wypisywanie wszystkiego mega ułatwia. Nie muszę myśleć o czymś, bo mój kalendarz o tym pamięta.

Spotkania i prezenty

W tym roku wypisz sobie również wszystkie osoby, z którymi chcesz się spotkać na święta w przyszłym roku, komu chcesz kupić prezent, a może już masz jakieś pomysły, co mogłoby to być?

Przyszłoroczne święta będą dla Ciebie przyjemnością od początku do końca, ponieważ nic nie będziesz robić w pośpiechu.

Ja uwielbiam święta, dlatego, jak tylko kończy się lato i piękna pogoda zaczynam o nich myśleć, żeby jakoś przetrwać jesienno – deszczowe dni.

K.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *