fbpx

Ukierunkowanie miesiąca

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

W comiesięcznej grupie stron znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby jak najlepiej zaplanować dany miesiąc oraz wycisnąć z niego ile się da.

Rzut miesięcy

cytat

Na pierwszej stronie grupy comiesięcznej jest cytat, który ma Cię prowadzić przez cały miesiąc. Ja już mam taki nawyk, że z rana, jak siadam do kalendarza (umówmy się, staję! Zwykle nie ma mowy o siadaniu, bo dziewczynki wstają rano ze mną, mimo, że zawsze nastawiam zegarek, żeby obudzić się jako pierwsza), zerkam na cytat. Czuję się wtedy bardziej zmotywowana i weselsza. Jak dojdę do takiego etapu w życiu, że będę wstawać wcześniej żeby mieć czas na chwilkę medytacji i pozytywnych afirmacji codziennie to będzie hit! Poniżej cytatu znajduje rzut ogólny na miesiąc obecny, poprzedni i kolejny. Wszystko czarno – szare, dzięki czemu pięknie widoczne, żeby dało się kolorami zaznaczać swoje własne daty.

Ukierunkowanie miesiąca

Najważniejsza strona w tej grupie według mnie to „ukierunkowanie miesiąca”. Jest to miejsce, gdzie wypisujesz sobie wszystkie cele na dany miesiąc dzieląc je na 5 obszarów. Podział ten wzięłam z książki Jamesa Arthura  Raya „Życie w pełnej harmonii ze światem”, a nazywa się on „5 filarów harmonijnego bogactwa”.

cele miesieczne

Główne kategorie to:

– Dusza

– Umysł

– Ciało

– Relacje

– Finanse

Te 5 filarów idealnie dzieli wszystkie Twoje cele. Ile chcesz zaoszczędzić w tym miesiącu? Wpisz to w dział „Finanse”. Chcesz iść do kina z przyjaciółką? Wpisz to w „Relacje”. Zacząć chodzić regularnie do kosmetyczki? – „Ciało”. Więcej czytać? Iść na kurs? – „Umysł”. Nie zapominaj o sobie i swoich celach.

Miesiąc

Obok Enfoque mensual jest duży kalendarz obecnego miesiąca, gdzie możesz wpisać wszystkie ważne daty, aby mieć je w jednym miejscu. Zawsze lubię taki typ rozbicia miesiąca, bo daje mi pogląd na to, jak bardzo zajęta jestem w danym miesiącu i czy nie przesadziłam. Wydawać by się mogło, że skoro jestem z dziewczynkami w domu to nic nie robię. Może i by tak było gdybym nie planowała, bo wydawałoby mi się, że nic nie mogę zrobić. Dzięki planowaniu robię więcej. Czy robię wszystko co sobie zaplanuję? Zazwyczaj nie, ale robię o wiele więcej, niż jakbym nie planowała nic.

Ostatnie strony tej grupy

plan posiłków

Na trzech ostatnich stronach znajduje się harmonogram, “Ostatni dzwonek”, plan posiłków oraz strona na luźne notatki. W sekcji “Horario / Harmonogram” każdy może wpisać to, czego potrzebuje. Jesteś uczniem/studentem – wpisujesz sobie plan zajęć. Jesteś mamą starszaków? Wpisujesz zajęcia dodatkowe. Masz dużo zajęć dodatkowych dla siebie? To jest właśnie to miejsce. Ja tutaj normalnie wpisuje swoje zajęcia dodatkowe, takie jak Zumba, Fitness, Pilates czy Joga – ze względu na to, że T. ma delegacje nieregularnie, nie mogę chodzić zawsze konkretnie na dane zajęcia, więc mam tutaj wypisane wszystko to, co może mnie interesować z uwzględnieniem miejsc, gdzie dane zajęcia się odbywają. W miejscu “Fecha límite / Ostatni dzwonek” wpisuję sobie różne rzeczy, które w danym miesiącu się kończą, data ważności paszportu, szczepienie psa, deadline na zakończenie jakiegoś projektu. To wszystko zależy od tego czym w danym roku się zajmuje. Rok 2019 znów będzie dla mnie przełomowy, ponieważ z końcem roku wracam na etat, to pewnie zaczną się pojawiać też inne rzeczy w moim kalendarzu. Choć przyznam, że do spraw etatowych mam osobny kalendarz, ponieważ dużo notuję. Tak, jestem uzależniona od “macania”, czyli długopis i kartka, a nie notatnik w laptopie , czy telefonie. Przepraszam wszystkie drzewa, ale jestem niereformowalna w tym temacie. “Plan de comida / Plan posiłków” wygląda u nas różnie. Są miesiące, że tylko ja gotuję, to wtedy plan robię na cały miesiąc, a czasem na tydzień uwzględniając promocje w sklepach. Czasem tylko wpisuję kto robi obiad. Odkąd są dziewczynki wpisuję tutaj również plan co dostaną na wszystkie posiłki, żeby nie było zbyt monotonnie.

harmonogram

Sekcja miesięczna daje dużo możliwości, nie ma w niej ograniczeń. Każdy może ją dostosować do swoich potrzeb w zależności od tego na jakim jest etapie życia. Te strony kalendarza to wypracowany przeze mnie złoty środek. Od paru dobrych lat kupuję kalendarze rozwojowe i w każdym mi czegoś brakowało, czegoś było za dużo. Od 2 lat robię sama kalendarz i dzięki temu wiem co powinnam dodać. Na obecną chwilę uważam, że tak jak jest, jest idealnie. Mamy końcówkę roku 2018, od lutego 2019 zaczynam projekt kalendarza 2020, ale większość szablonów zostaje ta sama co na rok 2019, ponieważ są idealnie dopracowane. Ktoś ostatnio napisał mi, że takie kalendarze za niedługo przejdą do historii, bo rozwija się na szeroką skalę Bullet Journal. Ja się z tym nie zgadzam. Bullet Journal już parę dobrych lat jest na rynku i w niektórych kręgach się przyjął bardzo, ale jednak dużo ludzi (w tym ja) nie chce pisać co miesiąc, co tydzień, nowych stron kalendarza. W OptimismoCompartido masz wszystko, z góry wypisane, do Ciebie należy jak najlepsze skorzystanie z tych stron.

K.

 


 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *