fbpx

Your Best Year 2018 Lisa Jacobs

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Dzięki Kasi z Worqshop pod koniec października zeszłego roku dowiedziałam się o zeszycie ćwiczeń „Your Best Year 2018” od Lisy Jacobs, o niej samej i jej blogu.

Do zeszłego roku Lisa projektowała ten zeszyt ćwiczeń tylko w wersji biznesowej, dla tych, którzy prowadzą swoje biznesy online, tak jak ona. Oczywiście każdy kto chciał, mógł go kupić i zrobić z niego użytek po swojemu. Jednak w roku 2018 Lisa wprowadziła również wersję Life, przeznaczoną do organizacji swojego życia prywatnego czy też zawodowego, jak kto chce, ale dla osób nie związanych z biznesem online. Stwierdziłam, że musi to być dla mnie znak, że pojawił się na mojej drodze zeszyt ćwiczeń w takim czasie w moim życiu, kiedy w ciąży musiałam jak najwięcej odpoczywać, a hormony powodowały, że często znajdowałam się w otchłani rozpaczy. Z drugiej strony ciągle starałam się motywować, ponieważ rok 2018 był dla mnie wyjątkowy, przecież 31 października skończyłam 30 lat.

Your best year

Gdy tylko dotarła do mnie ta książka, byłam podekscytowana jak przed jakąś wyprawą, i muszę przyznać, że była to niesamowita wyprawa w głąb mnie. Przez połowę listopada zeszłego roku (przesyłka dotarła do mnie 16 listopada) codziennie poświęcałam prawie całą drzemkę mojej pierworodnej na robienie zadań i rozważanie przemyślenie treści zawartych w książce. Dużo rzeczy mi uzmysłowiła, pozwoliła dokładnie podsumować rok 2017, skupić się na dobrych i złych decyzjach minionego roku oraz opracować plan na rok 2018, żeby tych mniej udanych decyzji i ich negatywnych konsekwencji było jak najmniej.

Ta książka nie tylko pozwala na

  • podsumowanie roku,
  • wyciągnięcie wniosków na kolejny
  • określenie celów,

ale również daje możliwość podzielenia ich na mniejsze, łatwiejsze do zrealizowania kroki i rozłożenie wszystkiego w czasie.

Your Best Year
lisa jacobs

Co miesiąc podsumowuję to, co udało mi się osiągnąć i wyznaczam na następne 4 tygodnie kolejne małe kroki podzielone tematycznie. Świetnie się to sprawdza w sytuacji, gdy wyznaczamy duże cele na nowy rok i ciężko jest nam je zrealizować ze względu na ich wielkość. Podzielenie ich na mniejsze zadania i kroki daje szansę na realizację dosłownie wszystkiego. Tak właśnie powstał kalendarz Optimismo Compartido – dzięki małym kroczkom i odpowiedziom na pytania z zeszytu ćwiczeń w każdym podsumowaniu miesiąca.

Bardzo pomocne jest również podsumowanie kwartału oraz rozpisanie celów na dany kwartał. Można podzielić rok na różne sekcje i np. w danym kwartale bardziej skupić się na jednym celu, a w kolejnym na innym, oczywiście realizując również małe kroki do pozostałych celów. Trochę to zagmatwane, ale kiedy weźmiesz w swoje ręce tę książkę to wszystko stanie się jasne.

W tej chwili piszę o tym zeszycie ćwiczeń, ponieważ niedawno Lisa na swoim blogu oznajmiła wszem i wobec, że rozdaje wersje „Life” i „Business” zupełnie za darmo dla wszystkich. Z PDF-a możesz sobie wydrukować wszystkie potrzebne strony albo po prostu wypełniać we własnym zeszycie.

your best year

Polecam ściągnięcie sobie tej wersji, która Cię interesuje i pracę nad sobą.

K.

Ps. Korekty dokonała Joanna Baczul.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *