fbpx

Manolo Carrasco

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Jedną z moich pasji jest muzyka, dlatego nie mogło zabraknąć również i tego wątku w moich wpisach. Dzisiaj chciałam opowiedzieć Wam o pianiście i kompozytorze hiszpańskim z bliskiego mojemu sercu Kadyksu, a mianowicie o Manolo Carrasco.

Na początek chciałam podkreślić, że nie piszę o Manuelu Carrasco – dziesięć lat młodszym piosenkarzu z okolic Huelvy (jest to również prowincja wspólnoty autonomicznej – Andaluzji, tak jak Kadyks), choć zapewne to również jest bardzo pozytywna osoba.

Ale wracając do pianisty Manolo Carrasco, miałam możliwość słuchać jego koncertu na żywo, kiedy mieszkałam w Hiszpanii. Odbywało się to w Teatrze im. Manuela de Falla w Kadyksie. Teatr sam w sobie zachwyca swym wyglądem i akustyką, a słuchanie koncertu tak wspaniałego pianisty było dla mnie czystą przyjemnością.

Manolo Carrasco jest utalentowanym pianistą, którego twórczość zachwyca nawet mniej wprawne ucho. Nie mogę uznawać się ani trochę za znawcę muzyki hiszpańskiej, ani tym bardziej za znawcę hiszpańskiego flamenco, ale mogę z pewnością powiedzieć, że jeśli przesłuchacie sobie kilka utworów tego kompozytora na pewno poczujecie się troszkę, jakbyście byli gdzieś w Andaluzji.

Jego muzyka nie jest nudna, nie jest męcząca, jest przyjemna, dynamiczna i relaksująca zarazem. Ja, słuchając jego utworów i zamykając oczy szybko przenoszę się na uliczki Kadyksu, na plażę, do gmachu teatru, na uczelnię, ale i do innych miast Andaluzji, które jakkolwiek kojarzą mi się z duchem tego regionu.

Nie będę dużo pisała na temat tej wspaniałej osoby, tylko zachęcam Was – włączcie Youtube i wpiszcie „Manolo Carrasco pianista”, a szybko przeniesiecie się ze mną w jego pozytywny świat.

Możecie sobie również wejść na strony poświęcone jego osobie – obydwie dostępne w języku hiszpańskim oraz angielskim.

K.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *