fbpx

Nauka języka z Optimismo Compartido

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Blog ten przechodził już wiele zmian. Od „wszystko pozytywne o Polsce i Hiszpanii” w dwóch językach, przez „zarządzanie czasem i planowanie” tylko w języku polskim, po to, co mamy teraz. A co mamy teraz? Dwujęzycznie o zarządzaniu czasem, planowaniu i nauce. Tak więc mamy wątek dodatkowy. Nauka hiszpańskiego. Wątek ten wyniknął z różnych pytań, które od Was dostaję. Chciałabym jak najlepiej i najdokładniej udzielić na nie odpowiedzi, dlatego najlepiej jest to zrobić w formie wpisu.

Optimismo Compartido to miejsce dla osób, które podstawy języka hiszpańskiego mają już opanowane. Tutaj możecie rozsiąść się i przeczytać artykuły użytkowe zarówno w języku hiszpańskim, jak i w języku polskim. Możecie porównywać teksty akapitami, możecie ściągnąć słownictwo do tekstów w języku hiszpańskim. Jeśli jesteście zapisani do mojego newslettera, możecie również zrobić kilka ćwiczeń związanych ze słownictwem z danego tekstu. Nie jest to jednak miejsce, gdzie możecie nauczyć się języka hiszpańskiego od podstaw. Na razie nie widzę siebie w roli osoby podającej reguły gramatyczne, czy ortograficzne. Choć jak to mawiają „Nigdy nie mów »nigdy«”.

Coraz częściej jestem pytana o to, jakie książki polecam, dla kogoś, kto chce dopiero zacząć. Jaki jest mój sposób na naukę nowego języka. Czy mogę polecić miejsca w sieci, gdzie te podstawy ktoś może zdobyć. Z tych pytań powstała inspiracja do stworzenia całej sekcji HISZPAŃSKI, gdzie będę zbierać dla Was różne informacje na temat miejsc w sieci, książek i innych spraw związanych z nauką języka, a w szczególności nauką języka hiszpańskiego. Będzie wpis o miejscach do nauki języka. Będzie wpis o miejscach, gdzie możecie się wiele dowiedzieć o kulturze krajów hiszpańskojęzycznych, czy też o historii, o pracy czy nauce w tych krajach.

To, jaki jest mój sposób na naukę nowego języka lub też konkretnie na naukę języka hiszpańskiego, to jest temat rzeka. Cały czas się zastanawiam, czy wchodzić w niego głębiej, bo to by było kilka dodatkowych wpisów. O tym, jakie książki polecam również napiszę, a na obecną chwilę zapraszam Was do Doroty, która niedawno opublikowała wpis o tym, jakie książki do gramatyki poleca.

Pomysłów mam wiele.  Chciałabym je wszystkie zrealizować, ale na to potrzebuję czasu. Tak więc zachęcam Was do czytania, ponieważ jeszcze wiele przed nami.

K.

Ps. We wpisach dotyczących nauki języka hiszpańskiego nie będę już dodawać słownictwa. Wydaje mi się, że skoro wpis już jest i tak o języku hiszpańskim, to osoby które są tu ze względu na ten wątek będą zadowolone.

 

 


2 Komentarze

Patryk Paul · 16 maja 2019 o 22:23

No przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać tych wpisów! Aż tak się nie mogę doczekać, że aż się zalogowałem i napisałem komentarz :D.

Saludos!

    optimismocompartido · 16 maja 2019 o 22:32

    Nie będziesz musiał długo czekać, pierwszy wpis już w poniedziałek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *