fbpx

Tu i Teraz. Grudzień 2018

Opublikowane przez OptimismoCompartido w dniu

Przyszedł czas podsumować ostatni miesiąc ubiegłego roku.

Słucham

Kolęd i piosenek o zimie i świętach. Emilka się niesamowicie szybko uczy słów piosenek i uwielbia śpiewać. A ja uwielbiam ją słuchać i patrzeć, jak się rozwija.

Czytam

Dużo i mało zarazem. Jeśli chodzi o czas poświęcony na czytanie oraz liczbę przeczytanych stron to idzie mi kiepsko. W zasadzie, pisząc o ilości czytanych równocześnie pozycji to też kiepsko, bo jest ich bardzo dużo. Aż tak dużo nie powinno być. Stety, niestety już taka jestem, że chcę wiele srok za ogon złapać i inaczej nie potrafię. Nawet nie próbuję tego zmieniać.

Powieściowo dalej czytam Falconesa i Julię Navarro. Oprócz tego, niepowieściowo Ola Budzyńska. Jeszcze nie skończyłam czytać o biznesie online, a w kolejce czeka już kolejny jej ebook oraz jeszcze jeden, Asi Banaszewskiej. Żeby tego było mało, czytam jeszcze „Integrację sensoryczną przez cały rok”. W sumie z tej książki udało mi się w tym miesiącu przeczytać najwięcej, może nawet niedługo ją skończę.

Muszę się teraz skierować na rozwój „OptimismoCompartido”, bo te 3 ebooki niby są moim priorytetem cały czas. Mówię „niby”, bo gdyby rzeczywiście były, to bym je już dawno przeczytała.

Diciembre. Wrocław

Oglądam

Listy do M. Obejrzeliśmy wszystkie 3 części i bardzo mi się podobały. Typowo świąteczne, przyjemne na wieczór przedświąteczny i świąteczny. Ostatnia część ciut już naciągana, ale i tak dobrze się oglądało.

Uczę się

W ciągu 5 minut wyrażenie „uczę się” powtórzyłam chyba z milion razy i nic sensownego nie wymyśliłam. Miało być dużo nauki, a jakoś totalnie słabo mi poszło.

Diciembre

Czuję się

Zdrowotnie jest kiszka. Co trochę mi „coś jest”, to wszystko ze zmęczenia i ciągłej niepewności. Nie wchodząc w szczegóły, co drugi dzień czuję się, jakby mnie coś brało, albo mnie coś bierze i kilka kolejnych dni próbuję poskładać się w sobie. Mam nadzieję, że w końcu Jul zacznie przesypiać noce, a co za tym idzie, ja zacznę się wysypiać.

Diciembre. Gdańsk

Jestem wdzięczna za

Moją mamę. Jej pomoc jest nieoceniona. Ta bezinteresowność, ale taka prawdziwa, ta chęć odciążenia mnie, żeby było mi łatwiej. Taka mama to skarb. Drugie moje skarby to dziewczynki i ich uśmiechy. Tak totalnie różne, ale obydwa te buziaczki trzymają mnie przy życiu, mimo, że mnie wykańczają.

Zamierzam

Wziąć się w garść. Walczyć o lepsze jutro, lepszą sprzedaż, lepszą świadomość ludzi, że istnieję jako marka, lepszą jakość słowa pisanego, zdjęć i życia. Zamierzam się nie poddać, mimo, że co chwilę przychodzą momenty zwątpienia. Tak jak w zeszłym roku wiedziałam, że 2018 będzie zajebisty, najlepszy i the best (i w wielu aspektach taki był), tak teraz czuję, że to nie będzie mój rok mimo wszystko. Obym się myliła, ale jeśli nadzieje swoje wiążę z moim powrotem do pracy na etacie w korpo, to już musi być ze mną totalnie źle. 😀

Łódź

Czekam na

Czas. Żeby ogarnąć te 3 ebooki i wyciągnąć z nich jak najwięcej się da.

Cieszę się

Z każdej małej zmiany rozwojowej Emi. To tak cieszy, jak widzę, że sobie radzi w tym świecie.

Ze zdjęć świątecznych, jakie udało mi się zrobić.

Z tego, że o moim kalendarzu było już na dwóch blogach. Znaleźć się wśród propozycji prezentów u CzarnejEwci to dla mnie zaszczyt i to mega, w dodatku pozytywna recenzja kalendarza u Hiszpanoteki! I z tego, że ludzie (i to osoby, które naprawdę coś dla mnie znaczą „w Internetach”) doceniają mój kalendarz i chcą go polecić innym.

Diciembre Wrocław

Pracuję nad

Jadłospisem dla Juleczki, dodatkowymi zabawami rozwojowymi dla Emileczki i planem projektów na OptimismoCompartido, bo pomysłów co nie miara i muszę wybrać co uda mi się zrealizować w tym roku, a co musi poczekać.

Podsumowanie miesiąca

Mimo złego samopoczucia i w sumie dość pesymistycznych myśli w całym wpisie to był dobry miesiąc. Udało mi się zrealizować jedno z marzeń, a mianowicie zobaczyć śnieg na plaży! To jest coś! Zwłaszcza, że umówmy się, coraz rzadziej w grudniu pada śnieg. Byliśmy na jarmarkach we Wrocławiu, zobaczyliśmy świąteczną Łódź i Gdańsk. Udało nam się spotkać w tym miesiącu z praktycznie wszystkimi najbliższymi nam osobami, ze znajomymi i rodziną, nawet tą mieszkającą daleko, a która jest tak blisko mojego serca (mimo, że to rodzina T.). Było dużo chorób, temperatur, ząbkowań, ale takie uroki macierzyństwa w tych pierwszych miesiącach/latach… To były pierwsze święta Jul.

Podsumowanie roku

To będzie krótkie podsumowanie. Większość blogerów robi osobny wpis. Pewnie gdybym miała lepsze samopoczucie też bym zrobiła o tym mega wpis, bo w sumie jest o czym, ale spuśćmy na to zasłonę milczenia i powiedzmy tak: To był przełomowy rok. Urodziła się J. Moja druga wymarzona córka. Zaprojektowałam i sprzedaję swój własny kalendarz. Wróciłam do blogowania, nie wiem po raz który już nawet. No i skończyłam 30 lat. Wiedziałam, że ten wiek to już jest „coś”, ale nie myślałam, że aż takie „coś”. Wiele rzeczy „nagle” mi się uświadomiło, wiele postanowień zakiełkowało w mojej głowie (nie, nie postanowień noworocznych, takich, jak wiecie, nie robię). Teraz czuję, że jestem „inna”. Uważam, że lepsza, aczkolwiek wydaje mi się, że trudniejsza. A wydawać by się mogło, że nie da się być już trudniejszym. Tadam! Klaudia ver. 3.0.

K.


4 Komentarze

Olucia · 2 stycznia 2019 o 07:45

To będzie rok powrotu do pracy i wszystkiego co z pracą związane 😱😭😭😭

    OptimismoCompartido · 3 stycznia 2019 o 21:56

    Doskonale rozumiem Twój strach! Niby wchodzisz w stare, a nie jednak wszystko jakby nowe bedzie. Życze Ci żebys wymiatała i czas szybko leciał w pracy, żebyś mogła się jednak więcej cieszyć życiem poza pracą 🙂

Olucia · 8 stycznia 2019 o 19:30

To będzie rok powrotu do pracy i wszystkiego co z pracą związane 😱😭😭😭

    OptimismoCompartido · 8 stycznia 2019 o 19:30

    Doskonale rozumiem Twój strach! Niby wchodzisz w stare, a nie jednak wszystko jakby nowe bedzie. Życze Ci żebys wymiatała i czas szybko leciał w pracy, żebyś mogła się jednak więcej cieszyć życiem poza pracą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *